| Kontakt | Dokumenty | Współpraca z firmami | Projekty |

Osiągnięcia                                                                              


 

Olimpiada wiedzy o żywności i żywieniu

Konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie piekarz - cukiernik"

Konkurs "Najlepszy w zawodzie kucharz"

Międzynarodowe Targi Oświaty - Kijów 2013

Sukces piekarzy i cukierników

Konkurs stylizacji fryzur - 1 miejsce Agnieszki Włodarczuk

II miejsce dla Sylwii Jakubiec

 

KAROLINA  WICEMISTRZYNIĄ POLSKI

Karolina Pawluk uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie zdobyła drugie miejsce w XX Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego, który odbył się 27 i 28 marca 2017 roku w Poznaniu. Turniej był na bardzo wysokim poziomie, w rywalizacji uczestniczyli uczniowie, którzy na co dzień ćwiczą swoje umiejętności praktyczne w wykwalifikowanych cukierniach, słynnych na całą Polskę.
W gronie najlepszych znalazła się chełmianka Karolina Pawluk odbywająca praktykę cukierniczą w szkolnej pracowni pod okiem nauczycielek Pani Zofii Wawryszuk i Pani Renaty Wituch,  które wykazały duże zaangażowanie, przygotowując uczennicę do konkursu zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Mistrzowie sztuki cukierniczej wybrali najlepszych cukierników, oceniając ich wiedzę teoretyczną – pytania od jurorów oraz umiejętności praktyczne z zakresu formowania
i dekorowania tortów piętrowych, wykonywania figurek marcepanowych oraz napisu okolicznościowego.

Praca Karoliny została bardzo wysoko oceniona przez profesjonalne jury, zajmując wysoką drugą pozycję i uzyskując tytuł laureata. Uczennica otrzymała wiele nagród, a wśród nich zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie cukiernik oraz mistrzowskie szkolenie cukiernicze zorganizowane przez cukiernię „Kandulski” w Poznaniu.

Gratulujemy sukcesu.

   

 

ANIOŁY I  DEMONY”

Marcin Chomicki, uczeń ZSGiH w Chełmie, odniósł kolejny sukces. Tym razem pod opieką Pani Bernadety Świderek wziął udział w III Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, który odbył się 8 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Krasnymstawie, gdzie otrzymał wyróżnienie.
Temat konkursu brzmiał: „Anioły i Demony". Uczestnicy mieli 180 minut na wykonanie całej stylizacji tj. fryzury, makijażu oraz ubioru, które musiały ze sobą współgrać. Marcin przedstawił stylizację Demona. W rolę modelki wcieliła się uczennica kl. 3dt Sandra Krzyżak. Niepowtarzalna kreacja, makijaż oraz wyjątkowa fryzura pozwoliły na otrzymanie wyróżnienia. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

 

Daria Bielak w centralnym etapie IV edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Uczennica klasy 3bt Daria Bielak zakwalifikowała się do centralnego etapu IV edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Daria wraz z Patrycją Malec, uczennicą klasy 2ct, po uzyskaniu najlepszych wyników w eliminacjach szkolnych, zakwalifikowały się do okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Turystyce, który odbył się w Lublinie 11 stycznia 2017 r.

Ogólnopolski etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce odbędzie się w dniach 27-30 marca 2017 r. w Spale. Tematem przewodnim konkursu będzie turystyka kulinarna: „Turystyka kulinarna – apetyt na region”.

W eliminacjach etapu centralnego w części pierwszej uczeń rozwiązuje 40 zadań testowych,
z zakresu różnych treści i umiejętności w zawodzie technik obsługi turystycznej. W części drugiej przedstawia publicznie, przygotowaną wcześniej, prezentację multimedialną
o turystyce kulinarnej związaną z tematem przewodnim aktualnej edycji olimpiady. Spośród uczestników eliminacji etapu centralnego do finału kwalifikuje się 15 uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów łącznie z pierwszej i drugiej części eliminacji. Finał etapu centralnego będzie polegał na opracowaniu programu jednodniowej wycieczki po wybranym mieście/regionie turystycznym Europy, na podstawie materiałów przygotowanych przez organizatorów (mapy, przewodniki, katalogi biur podróży, w tym także w językach obcych). Następnie uczeń wykorzystując techniki prezentacji i sprzedaży produktu, przedstawi publicznie swoją propozycję.                                                                        

                                           Życzymy sukcesu w etapie centralnym :)

Opiekunowie: Pani Ewa Mąka, Pani Beata Sienicka

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

 Uczennice klasy 3ht, Kamila Litwin i Paulina Ziemoląg, wzięły udział w IX  okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się w dniu 10 stycznia 2017 r. Uczennice z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały test wiedzy złożony z 80 pytań w okręgu nr 7 w Warszawie. Rywalizowały z 312 uczniami z całej Polski.
Tegoroczna OWH poświęcona była tematyce związanej z wyposażeniem technicznym w hotelarstwie. Organizatorem olimpiady była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

 Celem  OWH jest:
- rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa zatwierdzonej przez MEN,
- kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich,
- motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych,
- kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy,
- tworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań,
- prowadzenie współzawodnictwa miedzy szkołami,
- integracja środowiska hotelarskiego.
          ZSGiH doskonale wpisuje się w realizację powyższych celów. I chociaż Paulina i Kamila nie znalazły się w gronie 39 osób zakwalifikowanych do Etapu Centralnego, to zdobyły cenną wiedzę zarówno w trakcie przygotowań do olimpiady, jak i podczas jej przebiegu.
Uczennicom gratulujemy udziału i zachęcamy do dalszej wytrwałej pracy oraz rozwoju zawodowego. Opiekunem uczennic była Pani Joanna Juszczak.
 

 

Sukces Karoliny - uczennicy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie

5 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się Wojewódzki Etap XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i XX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej wojewódzkiego turnieju w zawodzie cukiernik  był temat: ”Kraina dobranocek”.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Uczennica naszej szkoły Karolina Pawluk zajęła czołowe miejsca w obu turniejach.

Zdobyła 1 miejsce i Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik  oraz 2 miejsce w XX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Karolinę do konkursu przygotowały Pani Zofia Wawryszuk i Pani Renata Wituch.

Uczennica chełmskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych  i Hotelarskich  będzie reprezentowała  województwo lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału we Wrocławiu i Poznaniu, który odbędzie się w marcu i kwietniu 2017 roku.

Karolina Pawluk uczęszcza do trzeciej klasy szkoły zawodowej w zawodzie cukiernik i w bieżącym roku kończy naukę. Osoba o tak dużym poziomie umiejętności z pewnością wzbogaciłaby swoim talentem miejscowe zakłady pracy i byłaby cennym nabytkiem dla lokalnych pracodawców. Zainteresowanych prosimy o kontakt ze szkołą.

 

 

 

Konkurs "Jestem tylko puzzlem w przyrodzie".

Uczennica klasy III bt Daria Bielak pod kierunkiem Joanny Fedorczuk zdobyła I miejsce w międzyszkolnym konkursie "Jestem tylko puzzlem w przyrodzie".

Turniej fryzjerski

18 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbył się Międzyszkolny Turniej Fryzjerski. Celem konkursu było promowanie kształcenia zawodowego - konkretnie zawodu fryzjer, rozwijanie i prezentacja młodych talentów. Konkurs miał formę dwuetapową. Pierwszy etap obejmował wykonanie fryzury dziennej kreatywnej. W drugiej części rywalizacji uczestnicy przeczesywali fryzurę dzienną na fryzurę wieczorową. Ubiór, makijaż oraz fryzura główki treningowej musiały tworzyć harmonijną całość.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród finałowej trójki znalazł się uczeń Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie Marcin Chomicki, uczeń klasy 3dt, który zdobył III miejsce w tegorocznym konkursie. Serdecznie gratulujemy. 

 

 


 

Agnieszka Skurak finalistką XXI Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego

Uczennica ZSGiH w Chełmie znowu odniosła sukces. Tym razem zdobyła go walcząc o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik.
W dniach 11-13 kwietnia 2016 we Wrocławiu odbył się XXI Ogólnopolski Turniej o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik . Województwo Lubelskie reprezentowała uczennica Agnieszka Skurak, która na co dzień odbywa praktykę cukierniczą w pracowni szkolnej pod okiem nauczycieli Małgorzaty Miszczak i Renaty Wituch.

Tematem konkursu była „Głębia Oceanu”. W pierwszym dniu rywalizacji uczestnicy rozwiązywali test obejmujący wiedzę z przedmiotów zawodowych. Drugi dzień turnieju był pokazem umiejętności praktycznych.

W czasie 7 godzin cukiernicy musieli wykonać tort, ciasteczka bankietowe, figurki marcepanowe oraz eksponat z karmelu.
Dzięki swoim zdolnościom cukierniczym Agnieszka wywalczyła tytuł finalisty i jest zwolniona z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Jesteśmy z tego wyniku bardzo zadowoleni.

 

XIV Konkurs Historyczny pn. Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy

I miejsce Irka Saczuka

11 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie odbył się XIV Konkurs Historyczny pn. Józef Piłsudski – człowiek czynu i legendy. Pierwsze miejsce wywalczył Ireneusz Saczuk uczeń pierwszej klasy Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w Chełmie, który zdeklasował konkurentów, zdobywając najwyższą liczbę punktów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Ireneusz interesuje się historią, jest to jego pasja, a swą imponującą wiedzę na temat życia i działalności marszałka oraz ogólne historyczne wiadomości o międzywojennej Polsce poszerzył i ugruntował pod okiem pani Agnieszki Gębickiej, która przygotowywała go do konkursu.

Ponadto drużyna naszej szkoły w składzie: Ireneusz Saczuk, Urszula Sadowska i Dominika Czuluk wywalczyła III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu są uczniami pierwszych i drugich klas, co wróży podobne sukcesy w przyszłości.

WOJEWÓDZKI KONKURS „MAM TALENT – U CZARNIECCZYKÓW”

Dnia 9 lutego 2016 roku w Chełmskim Domu Kultury już po raz ósmy, z inicjatywy samorządu uczniowskiego I LO, odbył się międzyszkolny konkurs „Mam talent – u Czarniecczyków. Na uroczystość licznie przybyła utalentowana młodzież wraz  z kibicami z całego województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adrianna Noga i Krystian Nowakowski. Krystian skradł serca widzów piosenką „Przez twe oczy zielone” z repertuaru zespołu "Akcent"
i zdobył nagrodę publiczności.

 

WYŚPIEWAŁA TYTUŁ LAUREATA

20 stycznia w Chełmskiej Bibliotece Publicznej Natalia Dymczuk uczennica kl.4 bt wzięła udział w Świątecznym Koncercie Laureatów Chełmskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.
Reprezentantka naszej szkoły wyśpiewała III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Natalia przygotowała się do konkursu pod opieką Pani Renaty Winiarczyk.

 

Sukces cukierników –  uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie

12 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się Wojewódzki Etap XXI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej wojewódzkiego turnieju był temat: „Głębia oceanu”.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w obu turniejach.

Agnieszka Skurak – uczennica klasy 3dz, uklasyfikowała się na 2 miejscu w XXI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na  Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz na 4 miejscu w XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Do obu turniejów Agnieszkę przygotowała, zarówno pod kątem teoretycznym jak i praktycznym, Pani Renata Wituch.

Karolina Grabowska, uczennica klasy 2az, zajęła wysokie 8 miejsce w XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Przygotowywała się do konkursu pod opieką Pani Joanny Juszczak we współpracy z Cukiernią „Świat Tortów”.
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Agnieszka Skurak będzie reprezentowała woj. lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału Turnieju we Wrocławiu, który odbędzie się w kwietniu 2016 roku.


 

CHEŁMIANKA WICEMISTRZEM POLSKI

Marlena Kępowicz, uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, zdobyła drugie miejsce w XVIII Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego, który odbył się 21-22 kwietnia w Poznaniu. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie, którzy na co dzień doskonalą swoje umiejętności praktyczne w renomowanych cukierniach znanych w całej Polsce, stąd bardzo wysoki poziom turnieju.
W gronie najlepszych znalazła się chełmianka Marlena Kępowicz odbywająca praktykę cukierniczą w pracowni szkolnej pod okiem Pani Renaty Wituch, która profesjonalnie przygotowała uczennicę zarówno teoretycznie, jak i praktycznie do konkursu.
Mistrzowie sztuki cukierniczej wybrali najlepszych cukierników, oceniając ich wiedzę teoretyczną – pytania od jurorów oraz umiejętności praktyczne z zakresu formowania i dekorowania tortów piętrowych, wykonywania figurek marcepanowych oraz napisu okolicznościowego.
Praca Marleny została bardzo wysoko oceniona przez profesjonalne jury. Uczennica zdobyła II miejsce i uzyskała tytuł laureata. Otrzymała wiele nagród, a wśród nich zwolnienie z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie cukiernik oraz mistrzowskie szkolenie cukiernicze zorganizowane przez cukiernię „Kandulski” w Poznaniu.
GRATULUJEMY Marlenie i jej opiekunce Pani Renacie Wituch.

   

Ogólnopolski Turniej Cukierniczy

Akcja "Góra Grosza"

   

Mateusz LAUREATEM

Mateusz Piątek, uczeń klasy 2at, zdobył I miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe. Będzie reprezentował województwo lubelskie 29-30 maja 2015 r. w Olsztynie w etapie centralnym. Uczeń przygotowywał się do olimpiady pod kierunkiem Pani Bożeny Grabek i Pani Marzanny Bożeńskiej.
Gratulujemy i życzymy Mateuszowi dalszych sukcesów.

 

„Pasjonat Sztuki Kelnerskiej” wyłoniony!

W dniu 1 marca 2015 r. podczas Weselnych Dni Otwartych w Hotelu Kozak odbył się finał konkursu kelnerskiego, do którego przystąpiło 39 uczestników ze szkół z terenu Chełma, Hrubieszowa i Włodawy. Celem konkursu było: podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu zasad nakrycia i dekoracji stołów oraz metod obsługi gości, odkrywanie pasji, rozwijanie uzdolnień zawodowych i potencjału intelektualnego uczniów, pobudzanie wyobraźni i motywowanie do aktywnego myślenia oraz stwarzanie okazji do wymiany doświadczeń związanych ze sztuką kelnerską.


W skład jury oceniającego przebieg etapu praktycznego weszli: Pan Wojciech Hetman - prekursor w produkcji zdrowych słodkości, właściciel Cukierni Hetman w Chełmie, działacz Krajowej Izby Gospodarczej i Lubelskiej Izby Rzemieślniczej, gdzie pełni funkcję wiceprezesa, Pan Mirosław Kozak - współwłaściciel Hotelu, Pizzerii Kozak oraz Restauracji Lwów w Chełmie, a także Pan Przemysław Kargul – redaktor naczelny Radia Bon Ton. Etap pisemny konkursu odbył się dnia 27 lutego w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
• I miejsce zdobyły uczennice z ZSGiH w Chełmie: Choińska Aleksandra, Margol Ewa, Osipczuk Amanda,
• II miejsce uczniowie ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie: Gorczyca Aleksandra, Kozak Nikodem, Roczon Dagmara,
• III miejsce uczniowie ZS nr 1 w Hrubieszowie: Dańczuk Michał, Popek Sebastian, Stankiewicz Piotr.
Nagrodami w konkursie były: puchary, zaproszenia na uroczystą kolację oraz możliwość uczestnictwa w kelnerskich warsztatach szkoleniowych. Ich fundatorem byli właściciele Hotelu Kozak. Dodatkowo wyróżniona drużyna ZSGiH w składzie: Durko Karolina, Gregorowicz Angelika i Paluch Piotr otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez właściciela Cukierni Hetman.
Konkurs zainicjował obchody Tygodnia Patrona Szkoły K. A. Jaworskiego w ZSGiH w Chełmie.

Organizatorki konkursu Panie Iwona Prończuk i Joanna Juszczak składają szczególne podziękowania Pani Beacie Dyczko i Panu Miłosławowi Kozakowi z Hotelu Kozak w Chełmie za pomoc w przygotowaniu konkursu oraz ufundowanie nagród dla jego uczestników, zorganizowanie poczęstunku i popularyzowanie zawodu kelnera w środowisku lokalnym.

 
     
 
     

Sukces Marleny Kępowicz

14 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się Wojewódzki Etap XVIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej wojewódzkiego turnieju w zawodzie cukiernik był temat: ”Europejska stolica kultury Wrocław 2016 ”.
Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Uczennica naszej szkoły, Marlena Kępowicz, zajęła III miejsce. Do konkursu przygotowywała się pod opieką pani Renaty Wituch. Marlena otrzymała puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Uczennica ZSGiH będzie reprezentowała woj. lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału w Poznaniu, który odbędzie się w kwietniu 2015 roku.

 

Olimpiada wiedzy o żywności i żywieniu

 

Edycja Olimpiady

Rok szkolny

Tematyka wiodąca

Uczniowie  w etapie centralnym

Uzyskane miejsce i tytuł 

Opiekun

III

1998/99

Węglowodany w żywności i żywieniu człowieka

Mariusz Lis

17 finalista

Bożena Grabek

IV

1999/00

Składniki mineralne w żywieniu człowieka

Mariusz Lis

3 laureat

Bożena Grabek

V

2000/01

Witaminy w żywności i żywieniu

Emil Kostecki

27 finalista

Bożena Grabek

VII

2002/03

Mleko i jego przetwory w żywieniu człowieka

Anna Nowak

45 uczestnik

Barbara Struska Iwona Prończuk

VIII

2003/04

Warzywa i owoce w żywieniu

Elżbieta Kamińska

15 laureat

Bożena Grabek

IX

2004/05

Ryby i drób w żywieniu

Magdalena Urbańska

20  finalistka

Bożena Grabek

XI

2006/07

Mikroorganizmy w żywności i żywieniu

Agnieszka Pyc

25 finalistka

Bożena Grabek

XII

2007/08

Zmysły a jakość żywności i żywienia

Agnieszka Pyc

28 finalistka

Bożena Grabek

XIII

2008/09

Woda w żywieniu i jej źródła

Karolina Śmiech

Agnieszka Pyc

8 laureatka

33 finalistka

Bożena Grabek

XIV

2009/10

Żywienie w profilaktyce i leczeniu chorób

Karolina Śmiech

5 laureatka

Bożena Grabek

opracowanie: Bożena Grabek

Konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie piekarz - cukiernik"

 

Edycja

Etap

Rok

Uczeń

miejsce

Opiekun

II

1995/1996

Kalina Konrad

XIII

Zofia Wawryszuk

III

1996/1997

Marcin Mróz
Tomasz Misiura

I
IV

Zofia Wawryszuk

IV

1997/1998

Adam Bednarek

XVI

Zofia Wawryszuk

V

1998/1999

Jan Bagielski

I

Zofia Wawryszuk

VII

2000/2001

Grzegorz Łoś

I

Zofia Wawryszuk

IX

2003/2004

Robert Ryszkiewicz
Andrzej Ćwir

I
II

Zofia Wawryszuk
Anna Jakubiec
Witold Grela

X

2004/2005

Krzysztof Rodziewicz

I

Zofia Wawryszuk

XIV

wojewódzki

2008/2009

Jarosław Rozmarynowski
Mateusz Aleksiejuk
Andrzej Grajper
Jolanta Barej
Justyna Borowicz

III
VI
VII
III
IV

Zofia Wawryszuk
Renata Wituch

XVIII

wojewódzki

2012/2013

Radosław Skoczylas
Mateusz Krupiński

Monika Panasiuk

 Augustyna Psiuk

I
II

IV

V

Zofia Wawryszuk


Renata Wituch

opracowanie: Ryszard Laszuk

Konkurs "Najlepszy w zawodzie kucharz"

 

Edycja Etap Rok Uczeń Miejsce Opiekun
  Finał 1995/96 Renata Florek   Zofia Sokołowska
  Finał 1996/97 Ewa Łoza III Bożena Grabek
  Finał 1997/98 Marta Patkowska   Iwona Prończuk
    1998/99 Iwona Szynkaruk VII Ewa Lisiecka
  Finał 2000/2001 Teresa Tor   Lidia Mazurek

Opracowanie: Ryszard Laszuk

 

Międzynarodowe Targi Oświaty - Kijów 2013

W dniach 28.02 – 02.03. 2013 r. w Kijowie odbywały się Międzynarodowe Targi Oświaty, w których wzięło udział ponad 960 placówek oświatowych z 20 państw Europy.
Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, został zaproszony do udziału w Targach w ramach współpracy ze Szkołą Zawodową w Nowowołyńsku.
Szkoła nasza prezentowała na stoisku bogatą ofertę kierunków kształcenia, wysoką jakość procesu dydaktycznego, a przede wszystkim międzynarodową działalność edukacyjną, nowoczesne formy nauczania w ramach projektów współfinansowanych ze środków UE stale unowocześnianą bazę dydaktyczną (pracownie do nauczania praktycznej nauki zawodów, laboratorium językowe), praktyki zawodowe, które uczniowie odbywają u pracodawców w Polsce, np.: w Warszawie, Lublinie, Spocie, Juracie, Wrocławiu i innych, za granicą, np.: w Grecji, Hiszpanii, Anglii,
Komisja konkursowa Międzynarodowych Targów Oświaty w Kijowie doceniła działalność Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie przyznając złoty medal i dyplom za ofertę Edukacyjną oraz współpracę na podłożu międzynarodowym.
Złoty medal i dyplom wręczali: Minister Oświaty Ukrainy oraz przedstawiciele najwyższych władz szkolnictwa na Ukrainie.
ZSGiH w Chelmie na targach w Kijowie reprezentowały:
Kierownik Kształcenia Praktycznego – Pani Joanna Fedorczuk
i nauczyciel przedmiotów zawodowych – Pani Beata Sienicka.

Galeria zdjęć

Sukces piekarzy i cukierników

9 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się Wojewódzki Etap XVIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz oraz XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego im. Anny Butki i XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej wojewódzkiego turnieju w zawodzie cukiernik i piekarz był temat: ” Moja mała ojczyzna”.
Zmagania młodych cukierników i piekarzy wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa i piekarstwa, a także sponsorów. Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w obu turniejach. Tytuł najlepszego ucznia w zawodzie piekarz uzyskał Radosław Skoczylas przygotowywany do konkursu przez panią Zofię Wawryszuk. Wiedzą i umiejętnościami zaimponował także Mateusz Krupiński, który wziął udział w obu turniejach cukierniczych, zajmując odpowiednio II i III miejsce. Wysoko, bo tuż za podium, uplasowały się w tych konkursach Monika Panasiuk i Augustyna Psiuk – wszystkich cukierników przygotowywała pani Renata Wituch. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Uczniowie chełmskiego Zespołu Szkół Hotelarskich i  Gastronomicznych będą reprezentowali woj. lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału we Wrocławiu i Poznaniu, który odbędzie się w kwietniu 2013 roku.   

Konkurs stylizacji fryzur - 1 miejsce Agnieszki Włodarczuk

Dnia 30 listopada 2012 roku odbył się międzyszkolny konkurs stylizacji fryzur „Oryginalna Panna Młoda” zorganizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Oddział w Chełmie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Agnieszka Włodarczuk z klasy III ft , Natalia Tymoszuk i Paulina Wenerska z klasy III dt.
W trakcie konkursu oceniane były nie tylko fryzury wykonane estetycznie i pomysłowo, ale również cała stylizacja strój i makijaż.
Agnieszka Włodarczuk zajęła 1 miejsce, jej modelką była Iwona Kowalczuk uczennica klasy III ft miała suknię wykonaną przez Kingę Jastrzębską, Marię Gulajew, Karolinę Oszust i Emilię Łusiak. Natomiast autorką jej artystycznego makijażu była uczennica Inez Jamróz z klasy III ft .
Jury przyznało również wyróżnienie naszej uczennicy Natalii Tymoszuk. Uczennice i modelki dostały dyplomy i nagrody rzeczowe . Młodzież do konkursu przygotowała Renata Worlicka – Kądziela.

II miejsce dla Sylwii Jakubiec z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie

w ogólnopolskim konkursie kelnerskim w ramach „Smaków Lubelszczyzny 2012”
Tegoroczny konkurs „Smaki Lubelszczyzny" odbył się 15 grudnia w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół gastronomicznych z województwa lubelskiego, a także - po raz pierwszy w historii konkursu - z kilku innych regionów Polski (Mazowsza, Wielkopolski i Pomorza). Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach - sztuki kulinarnej oraz kelnerskiej.
Mistrzowie sztuki kelnerskiej wybierali najlepszych młodych kelnerów, oceniając ich wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu obsługi konsumenta, nakrycia stołu do losowo wybranego menu, serwowania wina musującego oraz dekantacji i porcjowania wina czerwonego.
Miejsce III przyznano Sylwii Jakubiec z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, która w ramach nagrody weźmie udział w profesjonalnym kursie sommelierskim.
Opiekunowie uczennicy to: P. Joanna Szczygieł i P. Renata Wituch – nauczyciele ZSGiH w Chełmie.
Organizatorem konkursu „Smaki Lubelszczyzny”, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Renesans kulinarny”, był Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, natomiast doradcami merytorycznymi konkursu byli: Stowarzyszenie Euro – Toque

s Polska oraz Willa Win Sp. z o.o. z Lublina.
 

Artykuł na stronie e-chelm.pl

„Osobliwości Polesia”

Dużym osiągnięciem roku szkolnego 2009/2010 było zajęcie czołowych miejsc w konkursie „Osobliwości Polesia” organizowanego przez Parki Krajobrazowe Polesia. Uczennica Małgorzata  Kogutiuk zajęła pierwsze miejsce, a Edyta Dzwonik  – trzecie. Katarzyna Radomska otrzymała nagrodę za zajęcie czołowego miejsca na etapie szkolnym. Młodzież do konkursu 09/2010 przygotowywały Aneta Starczewska i Joanna Fedorczuk

 

XXXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 28-29 maja 2010 odbyły się w Bolesławowie Centralne Eliminacje XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Barbara Wałecka z klasy 4 ht – technik organizacji usług gastronomicznych. Uczennica zajęła 17 miejsce i uzyskała tytuł laureata olimpiady. To osiągnięcie zwalnia ją z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z maksymalną ilością punktów. Uczennicę do olimpiady przygotowała Marzanna Bożeńska.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych 9 kwietnia 2010  

Dnia 9 kwietnia 2010 roku odbyły się w Pszczelej Woli eliminacje Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rywalizacji  bloku tematycznego "Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe". Szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Grzywna kl. 4 ht, Izabela Pastuszak kl. 3 at, Barbara Wałecka kl. 4 ht. Ta ostatnia zajęła 5 miejsce na ponad 60 startujących. Uzyskana ilość punktów pozwoliła jej zakwalifikować się do etapu centralnego, który odbędzie się w maju. Uczennice przygotowywały się do olimpiady pod opieką pani mgr Marzanny Bożeńskiej

Elim_OWiUR